BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 9098343
*
nr 909 8343
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampa, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad. AMZ 1966, höjd: 130 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 19:30:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 14:24:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
1009 Golvlampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:54
-
9214 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
8185 Golvlampfot
Mässing/läder. Höjd: 127 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:34
*
Marian Zawadzki
nr 909 8343
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampa, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad. AMZ 1966, höjd: 130 cm
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 14:24:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
1009 Golvlampa
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:54 -
9214 Golvlampa
Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
8185 Golvlampfot
Mässing/läder. Höjd: 127 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:34